Harabin a ostatní

Autor: Radúz Burčák | 17.2.2020 o 8:40 | Karma článku: 5,51 | Prečítané:  796x

Pri  zhliadnutí predvolebného spotu, kde  sa  Harabin dušoval, aký je veľký Slovák a vlastenec a kde obvinil skoro každého, kto je súčasťou tohto systému, som sa  rozhodol, že musím reagovať.

Všetci gauneri sa spojili, aby odstavili Harabina a stranu VLASŤ, ale to sa im nepodarí!

Takto znie predvolebný spot najväčšieho nášho martýra, ochrancu a spasiteľa tradície a suverenity, čistoty a kresťanstva, pred hnusným skorumpovaným západom, EÚ, NATO, pred liberálmi, mimovládkami, demokratmi, ESETom, Kiskom a ďalšími. Zoznam tých jeho nepriateľov by nemal konca. Absolutórium však mala jeho invektíva na novodobých nepriateľov štátu: „všetci títo špinavci sa spojili, aby k moci dostali svojich vyvolených.

U Čaputovej sa im to podarilo, to im ale nestačí, chcú pokračovať úžerníkom Kiskom, feťákom Trubanom, gorilým mláďaťom Beblavým, či falošným kresťanom satanom Hlinom.“ Vo svojej zúfalej snahe prekročiť magických 5% zašiel až tak ďaleko, že pani prezidentku spojil s Kočnerom a jej úradovanie preklenul s podvodnými prieskumami. Berúc do úvahy že Šefčovič je v tom istom pomyselnom tábore establishmentu, si Harabin navaril prisilnú kávu. Označiť voličov prezidenta za špinavcov, je nie len trúfalé a arogantné, ale priam bezočivé.

Aby však vysvetlil úbohému tvorstvu, prečo sa sem tam i na nás usmeje slnko, tak nemohol opomenúť skorumpované média, ktoré dezinformujú ľudí, nehovoria pravdu, propagujú a favorizujú tých, ako ich Harabin, tak hanlivo opuncoval -špinavcov. Čo z jeho prejavu teda vyplýva? Zdá sa, že nikto z toho jeho hniezdočka o tom nepochybuje, Slovensko je tá najhoršia krajina v akej sa dá žiť, vyvolení tú kradnú, klamú a korumpujú. Žiť tu je trápenie, vykorisťovaná väčšina je hluchá, slepá a manipulovaná. Ale čo s takým úsudkom postmečiarovského syndrómu?

Možno je tu poľahčujúca okolnosť, ktorá ho môže ospravedlniť, a to, že za toľkými paragrafmi, čo mu preleteli hlavou, už neostalo miesto pre súdnosť,  ba ani realistické videnie sveta. A morálka? V jeho ponímaní je to len egocentrická kategória frustrovaných ambícii. Ale zhrňme si to, podľa Harabina – berúc do úvahy s akým pátosom a vzrušením sa driftoval svojim výkonom – tu máme 2 rozdelené svety, svet špiny, korupcie, kolaborantov, gaunerov a žumpy spoločnosti, ktoré – a Harabin to mal iste na mysli – skorumpované prozápadné média nekriticky velebia a honosia priam ako  Slnečný štát a Harabinovu dedinu, ktorá vo svojej prostote, čistote a ušľachtilosti všetko to zlo vidí a chce mu čeliť.

Niečo nám to pripomína, však? Stačí vymeniť pár slov a vrátime sa do antagonistickej minulosti, kde zlí sú na západe a dobrí na východe. Na to ako dobrý je ten východ ho stačí počúvať pár minút. A sme v údive, no nie nad „pravdou“ , ktorú trúbi do sveta, ale nad schopnosťou, ako sa mu podarilo do tak krátkeho časového úseku zmestiť toľko lží, poloprávd a hejtov.

Na to aby človek skompiloval v jednom mozgu toľko marazmu a jedu musí byť , ak opomínam mentálnu nerovnováhu, iba jediné vysvetlenie, a to je neschopnosť nebyť videný. Niekto skrátka nevie odísť, prehrať, zmieriť sa s neúspechom, sklamaním, prehrou. Jeho široké lakte hrabú po sláve viac, ako úprimná snaha niečo zmeniť. Nie len v našej spoločnosti, ale kdekoľvek na svete sú takí ľudia, môžu byť dobrí otcovia, synovia, vlastenci, ale dať im moc, je riskovať, že na úkor jeho videniu sveta, stratíme samých seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DNES PÍŠE MATÚŠ RITOMSKÝ

Netlačme na Matoviča, aby niečo vymyslel, lebo to môže urobiť

Žiadna krajina nemá v rukáve zaručenú a jednoduchú cestu, ako z toho von.


Už ste čítali?